Ozdobne korzenie drzewa tekowego.

Naturalna rzeźba o niesamowitych kształtach

Korzenie teku potrafią być zjawiskowo piękne. Często wyglądają jak współczesna rzeźba, na której stworzenie natchniony rzeźbiarz poświęcił całe życie. Ale prawdopodobnie nikt nie umiałby stworzyć tak skomplikowanych i niepowtarzalnych form jak przyroda. Naturalność materiału, dotyk drewna, zawiłe niejednorodne usłojenie robią z bliska niesamowite wrażenie. Niektóre z nich wyglądają jak żywcem wyjęte z Muzeum sztuki współczesnej w Nowym Jorku – ozdoba salonu zaraz obok płótna Picassa. Inne zachęcają do postawienia obok fontanny lub stawu – tworząc piękny kontrapunkt w architekturze ogrodu.

Skąd pochodzi tek?

Drzewo tekowe występuje naturalnie w lasach monsunowych głównie w Azji: Indiach, Birmie, Tajlandii, Indochinach i Laosie. Ze względu na gwałtownie rosnącą popularność stworzono też plantacje w Afryce i Ameryce Środkowej. Niegdyś z tego gatunku drewna budowano fregaty i galeony, które pokonywały morza i oceany, dziś raczej ekskluzywne jachty, meble lub posadzki do salonów kąpielowych. Tek jest bardzo odporny na działanie słonej lub słodkiej wody. Często wykonuje się są z niego niepowtarzalne meble ogrodowe, np. stoły lub ławki. 

Ozdobne kamienie ogrodowe Zabrze Katowice Ruda Śląska Chorzów Gliwice

Inne dekoracje

Posiadamy wiele elementów dekoracyjnych z kamienia i drewna, co pozwoli Państwu w łatwy sposób dobrać ozdoby do wnętrza domu lub ogrodu. Ponieważ gama tych drobiazgów jest szeroka, sugerujemy osobistą wizytę, nie wszystko znajdą państwo na stronie internetowej.

Transport

To naturalne, że po wybraniu swoich nowych ozdobnych kamieni ogrodowych chcą je Państwo jak najszybciej dostać. Znając końcowe zamówienie, łatwo określimy koszt transportu. Wysyłamy towar natychmiast po wpłacie.

Przewiń do góry