Kamienna fontanna.

Zamiast oczka wodnego

Fontanna w ogrodzie ożywia przestrzeń. Koi nerwy i niesie ukojenie wraz z szumem spływającej wody. Jest źródłem relaksu każdego dnia ale równocześnie zapewnia specyficzny prozdrowotny mikroklimat wokół źródełka. Nawilżone powietrze powoduje, że w okolicach fontanny przyjemnie się oddycha, szczególnie w upalne letnie dni. Można zwilżyć dłonie, opłukać twarz. Przemyślane połączenie fontanny i roślinności – zapoczątkowane tysiące lat temu w arabskich ogrodach – potrafi obniżyć temperaturę najbliższego otoczenia o kilka stopni Celsjusza, stworzyć rajskie warunki dla rozwoju kwiatów i drzew.

Monolit z kamienia szlachetnego do ogrodu. Dekoracyjne kamienie ozdobne.
Monolity - fontanny z kamienia naturalnego do ogrodu. Dekoracyjne kamienie ozdobne.

W parku, ogrodzie, na tarasie, balkonie i w… sypialni

Dziś fontanny goszczą już nie tylko w dużych parkach i ogrodach. Pozytywy płynące z posiadania prywatnego źródełka powodują, że pojawiają się na tarasach, balkonach, w salonach i sypialniach. Obecnie produkowane modele działają w obiegu zamkniętym, mogą być prawie dowolnego rozmiaru i ciężaru, dzięki czemu ich pierwotne wady przestały mieć znaczenie. Zdarza się, że nasze zwierzęta domowe potraktują fontannę jak miskę z wodą, szczególnie koty lubią żwawo spływającą wodę, a spragnionym ptakom zdarza się często wracać.

Prosty i dość szybki montaż (zależnie od modelu)
Oszczędność wody. Krąży w obiegu zamkniętym
Naturalna odporność na czynniki atmosferyczne
Nawilżone powietrze. Zdrowsze płuca i organizm

Naturalna wciąż zmieniająca się rzeźba

Kamienna fontanna to niepowtarzalna naturalna rzeźba, którą ożywia ruch wody, spływającej po skale. Woda odbija promienie światła, a ponieważ wciąż płynie nieco inaczej, powstaje niezwykła migocząca feeria świateł. Ta wizualna opowieść nigdy się nie kończy. Po zachodzie słońca można dopisać jej nowy rozdział, oświetlając fontannę wielobarwnym światłem. Wtedy fontanna zmieni się w niezwykłą lampę ogrodową.

Fontanna arabska, wodotrysk, czy coś innego?

Fontanny jako duże pojedyncze formy skalne – monolity – świetnie prezentują się na trawie, kamiennej rabacie, korze drzewnej lub kamiennej. Pasują do ogrodu naturalnego i nowoczesnego. Na szczycie skały mają wywiercony otwór, przez który wypływa woda. W fontannach arabskich woda ścieka łagodnie po kamieniach, w wodotryskach wzbija się w powietrze. Niezależnie od drogi, którą pokonuje woda, zawsze wraca do zbiornika o pojemności 60-100 litrów. Stamtąd pompą jest wciągana ponownie w obieg i wraca na szczyt kamienia. Zwykle wodotryski są głośniejsze od fontann arabskich – pompa musi wytworzyć dużo większą moc, aby woda wytrysnęła w górę. Czy już Państwo wiedzą, która typ najbardziej się Wam podoba?

Fontanna

Obsługa i instalacja fontanny

Podstawowym zabiegiem w fontannach jest czyszczenie filtra w pompie wodnej. Zabieg warto powtarzać co 2 tygodnie. Głównie jednak uzupełniamy wodę w zbiorniku pod kamieniami, ponieważ w trakcie swojej stałej wędrówki odparowuje. Przed zimą należy zdemontować pompkę ze zbiornika. Jeśli nie mają Państwo ochoty samodzielnie montować fontanny, prosimy o kontakt, aby wykonać wycenę – zarówno dotyczy to transportu jak instalacji.

Wady fontann? Obecnie brak.

Jeśli pominąć konieczność zakupu – typowe podnoszone przez sceptyków wady są dziś nieistotne. Zniknął problem dużego zużycia wody (krąży w obiegu zamkniętym) i energochłonności modeli z podświetleniem. Obecnie jeśli fontanna posiada podświetlenie – korzysta z energooszczędnego i niezawodnego oświetlenia LED. Zdarzało się, że pompy w fontannach były głośne. Współczesna technologia powoduje, że ten problem praktycznie nie istnieje, a fontann prawie nie słychać – poza szumem wody. Warto pamiętać tylko o demontażu pompy na zimę ale przed zimą zakręcamy również wodę w instalacjach na zewnątrz naszego domu, więc wystarczy tylko o tym pamiętać.

Niektóre dostępne modele

Głazy i monolity kamienne do ogrodu. Ozdobny kamień dekoracyjny.
Głazy i monolity kamienne do ogrodu. Ozdobny kamień dekoracyjny.
Głazy i monolity kamienne do ogrodu. Ozdobny kamień dekoracyjny.
Kamienne monolity. Kamień ogrodowy do dekoracji
Monolit z kamienia do ogrodu. Dekoracyjne kamienie ozdobne.
Monolity z kamienia szlachetnego do ogrodu. Dekoracyjne kamienie ozdobne.
Głazy i monolity kamienne do ogrodu. Ozdobny kamień dekoracyjny.
Włoski monolit z kamienia do ogrodu. Dekoracyjne kamienie ozdobne.
Monolit z kamienia szlachetnego do ogrodu. Dekoracyjne kamienie ozdobne.
Monolity z kamienia szlachetnego do ogrodu. Dekoracyjne kamienie ozdobne.
Monolity z kamienia szlachetnego do ogrodu. Dekoracyjne kamienie ozdobne.
Monolity - fontanny z kamienia naturalnego do ogrodu. Dekoracyjne kamienie ozdobne.

Transport

To naturalne, że po wybraniu swoich nowych ozdobnych kamieni ogrodowych chcą je Państwo jak najszybciej dostać. Znając końcowe zamówienie, łatwo określimy koszt transportu. Wysyłamy towar natychmiast po wpłacie.

Montaż fontann

Rozumiemy, że nie każdy ma ochotę własnoręcznie ścinać drzewa, budować dom albo instalować fontannę. Kamienna fontanna – nawet jeśli wygląda niezwykle lekko, do najlżejszych nie należy. Na Państwa życzenie zamontujemy te urządzenia.

Przewiń do góry